Wiadomości branżowe

Finał zawodów Pucharu Polski w dogfrisbee Dog Chow Disc Cup w Warszawie

Warszawa – Już po raz piąty w Warszawie odbędą się finały zawodów w dogfrisbee – Dog Chow Disc Cup. W dniach 4-5 września na Polach Mokotowskich do walki o Puchar Polski staną zespoły wyłonione podczas czterech kwalifikacji regionalnych – 30 najlepszych w kategorii SuperOpen Freestyle oraz 30 w technicznej konkurencji Super-Pro Toss & Fetch.

Warszawa Już po raz piąty w Warszawie odbędą się finały zawodów w dogfrisbee – Dog Chow Disc Cup. W dniach 4-5 września na Polach Mokotowskich do walki o Puchar Polski staną zespoły wyłonione podczas czterech kwalifikacji regionalnych – 30 najlepszych w kategorii SuperOpen Freestyle oraz 30 w technicznej konkurencji Super-Pro Toss & Fetch. Zwycięska trzyosobowa reprezentacja Polski weźmie udział w zawodach Purina Incredible Dog Challenge, które zostaną rozegrane 1 i 2 października w USA.

W tym roku rozgrywana jest V już edycja zawodów Dog Chow Disc Cup. Rozpoczęła się w maju eliminacjami w Chorzowie, kolejne odbyły się we Wrocławiu i Poznaniu (czerwiec) oraz w Sopocie (sierpień). W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba zespołów – w sumie zgłosiło się ponad 220 drużyn z Polski oraz liczne teamy z Niemiec, Czech, Węgier, Rosji, Słowenii, USA i Japonii (w czterech kwalifikacjach razem wzięło udział ponad ćwierć tysiąca drużyn, ponad 200 psów, zawodnicy w wieku od 5 do 55 lat).

Dogfrisbee polega na rzucaniu przez człowieka dyskiem i chwytaniu go przez psa. Za oficjalną datę narodzin tego sportu uważa się 5 sierpnia 1974, kiedy to w przerwie meczu baseballowego pomiędzy Dodgersami i Redsami na boisko wbiegł Alex Stein ze swoim psem Ashley i zaczął grać we frisbee. Stein był pasjonatem frisbee, który pewnego dnia odkrył, że jego pies z pasją chwyta rzucany w powietrze dysk. Od tego momentu zaczął trenować ze swoim podopiecznym, dając początek nowemu sportowi. Efekt po raz pierwszy mogli podziwiać kibice meczu baseballowego – pies mknął po boisku z zadziwiającą prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę i łapał dysk na wysokości prawie trzech metrów nad ziemią!

W Polsce dogfrisbee znany jest dopiero od kilku lat, jednak popularność tego sportu stale rośnie.

„Dogfrisbee to piękny i widowiskowy sport dla każdego. Można go uprawiać w każdym wieku” – mówi Dariusz Radomski, trener psów i organizator Dog Chow Disc Cup. „Jest też doskonałym sposobem na odpowiednie wychowanie psa i budowanie z nim porozumienia. Wspólny trening jest oparty na współdziałaniu, reakcji na wzajemne sygnały i zachowania. To wyćwiczone i utrwalone porozumienie sprawia, że statystyczna osoba uprawiająca sport z psem ma z nim znakomicie mniej problemów w życiu codziennym niż statystyczny właściciel psa.”

A to już wiesz?  Ennio Morricone dał koncert dla WARTY i Kredyt Banku

W turnieju finałowym DCDC o Puchar Polski walczyć będą najlepsze zespoły w kategorii SuperOpen Freestyle oraz konkurencji Super-Pro Toss & Fetch. Do każdej zakwalifikowano 30 zespołów, wśród których, poza rodzimymi specjalistami, są również teamy z Republiki Czeskiej i Niemiec. Podczas zawodów zostanie wyłoniona trzyosobowa reprezentacja Polski na prestiżowe zawody Purina Incredible Dog Challenge, rozgrywane 1 i 2 października w USA. Będą one retransmitowane na kanale Eurosport.

W trakcie imprezy odbędą się pokazy innych sportów kynologicznych. Zaganianie owiec, polegające na tym, że pasterz, głosem lub za pomocą specjalnego gwizdka, wydaje komendy psu, który ma odpowiednio poprowadzić stado przez ustawione na pastwisku bramki i zamknąć owce w zagrodzie. Flyball, to wyścigi równoległe psich sztafet. W każdej z nich biegają 4 psy, a wygrywa ta drużyna, która pokona tor bezbłędnie i w lepszym czasie. (program zawodów dostępny pod adresem:  http://www.latajacepsy.pl/zawody/final-dcdc-2010/final-dcdc-program)

“Cieszy nas rosnąca popularność zawodów Dog Chow Disc Cup, do których zgłasza się coraz więcej zawodników i które przychodzi oglądać coraz więcej ludzi.” – mówi Robert Kaszyński, Non Grocery Brand Manager, Purina. “Chcemy wypromować w Polsce dyscyplinę dogfrisbee oraz pokazać liczne korzyści, jakie płyną z uprawiania tego sportu, w tym również natury wychowawczej.”

Właśnie dlatego zawodom będą towarzyszyć specjalne punkty informacyjne, w których zainteresowane osoby będą mogły uzyskać porady ekspertów w zakresie żywienia i wychowania psów oraz zakupić karmę dla swoich podopiecznych. To część programu „DOGadaj się ze swoim psem”, opracowanego we współpracy z ekspertami – behawiorystą, specjalistą ds. żywienia, trenerem i dogoterapeutą. Jego celem jest dostarczenie obecnym i przyszłym właścicielom psów wiedzy na temat odpowiedniego zrozumienia i wychowania swoich ulubieńców. Wszystkie informacje o tym programie, jak również szczegóły dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.latajacepsy.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Dariusz Radomski

Organizator Dog Chow Disc Cup

A to już wiesz?  Internetowa rzeczywistość gier - raport Ericsson ConsumerLab

Tel. +48 601 944 737

 

Anna Przedrzymirska

Scholz & Friends Warszawa

Tel. +48 513 022 53

e-mail: [email protected]

 

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy