Wiadomości branżowe

Octavia zburzyła porządek

Taka sytuacja w historii rankingów mojeauto.pl zdarzyła się po raz pierwszy. Dwie Octavie znalazły się w TOP TEN najpopularniejszych samochodów w Internecie! Skoda Octavia okazała się najchętniej oglądanym samochodem września, a jej następczyni – Nowa Skoda Octavia była dziewiąta.Nigdy w dotychczasowych notowaniach TOP TEN nie było tak, żeby ten sam model (w pierwotnej i nowej wersji) zajął dwa miejsca w elitarnym zestawieniu najpopularniejszych aut wśród Internautów. Stało się to możliwe dzięki pozostawieniu przez koncern „starej” Octavii w ofercie i jednocześnie wprowadzeniu nowej. Warto przyjrzeć się różnicom między tymi samochodami. Nowa Skoda Octavia ma zmienioną pokrywę silnika wygiętą w kształt litery "V". Motyw ten pojawia się także w jej wnętrzu - dokładnie tak została zaprojektowana konsola środkowa. Zwiększenie rozmiarów auta przełożyło się na jeszcze większą przestronność kabiny pasażerskiej i bagażowej. Najciekawsze z zastosowanych rozwiązań technologicznych to elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego Servotronic, czy możliwość wyposażenia Octavii w

Taka sytuacja w historii rankingów mojeauto.pl zdarzyła się po raz pierwszy. Dwie Octavie znalazły się w TOP TEN najpopularniejszych samochodów w Internecie! Skoda Octavia okazała się najchętniej oglądanym samochodem września, a jej następczyni ? Nowa Skoda Octavia była dziewiąta.

Nigdy w dotychczasowych notowaniach TOP TEN nie było tak, żeby ten sam model (w pierwotnej i nowej wersji) zajął dwa miejsca w elitarnym zestawieniu najpopularniejszych aut wśród Internautów. Stało się to możliwe dzięki pozostawieniu przez koncern ?starej? Octavii w ofercie i jednocześnie wprowadzeniu nowej.

Warto przyjrzeć się różnicom między tymi samochodami. Nowa Skoda Octavia ma zmienioną pokrywę silnika wygiętą w kształt litery “V”. Motyw ten pojawia się także w jej wnętrzu – dokładnie tak została zaprojektowana konsola środkowa. Zwiększenie rozmiarów auta przełożyło się na jeszcze większą przestronność kabiny pasażerskiej i bagażowej. Najciekawsze z zastosowanych rozwiązań technologicznych to elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego Servotronic, czy możliwość wyposażenia Octavii w sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów. Ponadto w układzie zawieszenia Nowej Skody Octavii wprowadzono szereg zmian konstrukcyjnych, kładąc nacisk zwłaszcza na dynamikę, komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Samochód nie jest w stanie jednak wygrać ze swoją poprzedniczką pod względem ceny. Octavię można kupić już od 49 470 zł, a Nową Octavię dopiero od 55 500 zł.

Nowa Skoda Octavia pojawiła się na stronach mojeauto.pl pod koniec miesiąca. Zainteresowanie nią było jednak tak duże, że udało jej się zakwalifikować do TOP TEN i jest jednym z głównych faworytów do pierwszego miejsca w rankingu w październiku. 

 
Trzecie miejsce na liście TOP TEN mojeauto.pl zajął w tym miesiącu Chevrolet Aveo, co oznacza spadek o dwa miejsca. Spadek zanotował także Chevrolet Lacetti, który w tym miesiącu zajął siódmą pozycję. Aby zadbać o utrzymanie wysokiego poziomu zainteresowania marką, koncern wprowadził na rynek nową wersję nadwoziową Lacetti – kombi. W tej wersji pojemność przestrzeni bagażowej wynosi od 400 do 1.410 litrów, a po złożeniu oparcia tylnej kanapy, długość przedziału bagażowego wzrasta z 985 do 1799 mm.

A to już wiesz?  Zdrowe kości, mięśnie, stawy - najnowsza książka wydawnictwa Reader's Digest

Jedną z najczęściej oglądanych wersji samochodów w tym miesiącu był Fiat Panda 1.1. Actual ? najtańsza wersja Pandy. Fiat ostro przystąpił do walki o klienta i nakłania do zakupu wersji Active i Dynamic, które można obecnie nabyć w limitowanej serii Alaska. Panda Active ?Alaska? w wyposażeniu standardowym posiada lampy przeciwmgielne, elektryczne wspomaganie kierownicy “Dualdrive”, regulację wysokości kierownicy oraz opony zimowe PIRELLI. Tak wyposażoną Pandę można nabyć za 31 700 zł, a wartość dodatkowego wyposażenia w cenie samochodu wynosi 3 623 zł.
 
W rankingu marek w tym miesiącu największym zainteresowaniem cieszył się Ford, który zajął pierwsze miejsce dzięki modelom Focus i Mondeo.

Ford Mondeo, który zajął drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli, zawdzięcza swoją pozycję pojawieniu się limitowanej serii Titanium X, w której miały swoją premierę dwie nowe jednostki napędowe: wysokoprężna Duratorq TDCi o pojemności 2,2 litra o mocy 155 KM oraz benzynowa Duratec 3,0 o mocy aż 204 KM.

Brat Mondeo, kompaktowy Focus, który zajął w tym miesiącu czwarte miejsce, już wkrótce zostanie zastąpiony przez Focusa II. Czy następca będzie równie popularny ? zobaczymy. Ma na to bardzo duże szanse, ponieważ na salonie w Paryżu był jedną z największych atrakcji. Auto dostępne będzie początkowo w wersji 3. i 5. drzwiowej z czterema jednostkami benzynowymi i dwoma silnikami wysokoprężnymi, o mocy od 80 do 145 KM.

 

Gazeli skok

Debiutująca w zeszłym miesiącu na liście TOP TEN samochodów dla firm Gazela umocniła swoją pozycję o cztery miejsca i zajęła szóstą lokatę. Nie jest to jednak największy awans. Aż o 24 miejsca w górę przesunął się dostawczy Renault Trafic.
 
Trafic występuje w trzech wersjach nadwoziowych ? mixt, furgon, minibus Niezależnie od wersji, konstrukcja umożliwia pełne wykorzystanie możliwości transportowych, a także komfort jazdy. Kolejnym atutem jest umieszczenie dźwigni zmiany biegów w desce rozdzielczej, co ułatwia dostęp do tylnej części pojazdu. Cztery hamulce tarczowe o dużej średnicy z seryjnym ABS i układem EBV zapewniają krótką drogę hamowania. W Trafic´u montowane są wyłącznie silniki turbodiesel z wtryskiem bezpośrednim common rail, co ma wpływ na niskie zużycia paliwa. Obecnie auto można nabyć z rabatem w wysokości 4000 zł, w kredycie 0% lub otrzymać 3 raty leasingu gratis.

A to już wiesz?  WARTA partnerem programu Bezpieczny Kierowca

We wrześniu rozpoczęła się w Polsce sprzedaż samochodów marki Ssangyong. W ofercie znajdują się wyłącznie samochody terenowe: luksusowy Rexton, Musso Sports i Korando. Jak podaje importer – firma Almeco – model Rexton spełnia wymogi Ministerstwa Finansów dotyczące pełnych odliczeń VAT. Pełne odliczenie w myśl nowych przepisów ustawy o VAT przysługuje również przy zakupie pickupa Musso Sports. Na razie jednak żaden model nie cieszy się zainteresowaniem Internautów.

Do 10 października trwa Mondial de l´Automobile, jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Europie. Zobaczymy, czy samochody prezentowane podczas targów zdobędą popularność w Polsce i będą miały wpływ na notowania TOP TEN. Walkę na rynku europejskim zapowiedziały dwie największe japońskie firmy motoryzacyjne: Toyota i Honda. Na wystawie w Paryżu zaprezentowały modele z nowymi dieslami. Jak wiadomo silniki wysokoprężne są coraz bardziej popularne w Europie, ich udział w sprzedaży cały czas rośnie. Oba koncerny liczą, że wprowadzenie takich modeli sprawi, iż staną się jeszcze bardziej konkurencyjne wobec Volkswagena czy PSA Peugeot Citroen. General Motors także zapowiedział zmiany w ofercie. Całkowicie wycofa z rynku europejskiego markę Deawoo, która zostanie zastąpiona Chevroletem – już na początku przyszłego roku powinien trafić do seryjnej produkcji np. Chevrolet Matiz. Wkrótce przekonamy się, czy zmiana marki rzeczywiście spowoduje wzrost zainteresowania Matizem.

Źródło InterNet Service S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy