Wiadomości branżowe

Wyszukiwarka NetSprint wchodzi na Litwę

NetSprint wchodzi na LitwęSpółka NetSprint.pl poinformowała o wprowadzeniu swojej wyszukiwarki na rynek litewski. Serwis www.netsprint.lt umożliwia przeszukiwanie 2,7 milionów dokumentów litewskich, co czyni go największą wyszukiwarką w tym kraju. Jest to pierwszy krok w ramach nowej strategii spółki, w dużym stopniu koncentrującej się na ekspansji na rynki zagraniczne.Serwis NetSprint.lt został oficjalnie uruchomiony 18 maja 2004. W chwili obecnej oferuje możliwość przeszukiwania ponad 2,7 mln litewskich stron, co według szacunków NetSprinta stanowi blisko 90% wszystkich stron WWW litewskiego Internetu. Zaawansowany mechanizm wyszukiwania gwarantuje wysoką szybkość wyszukiwania oraz precyzję wyników dostarczanych Internautom.W najbliższych dniach nawiązana zostanie współpraca z popularnym lokalnym katalogiem www.seklys.lt. Dzięki temu NetSprint.lt w krótkim czasie ma się stać jednym z wiodących narzędzi wyszukiwawczych na rynku litewskim. Planowana jest również intensywna kampania

NetSprint wchodzi na Litwę

Spółka NetSprint.pl poinformowała o wprowadzeniu swojej wyszukiwarki na rynek litewski. Serwis www.netsprint.lt umożliwia przeszukiwanie 2,7 milionów dokumentów litewskich, co czyni go największą wyszukiwarką w tym kraju. Jest to pierwszy krok w ramach nowej strategii spółki, w dużym stopniu koncentrującej się na ekspansji na rynki zagraniczne.

Serwis NetSprint.lt został oficjalnie uruchomiony 18 maja 2004. W chwili obecnej oferuje możliwość przeszukiwania ponad 2,7 mln litewskich stron, co według szacunków NetSprinta stanowi blisko 90% wszystkich stron WWW litewskiego Internetu. Zaawansowany mechanizm wyszukiwania gwarantuje wysoką szybkość wyszukiwania oraz precyzję wyników dostarczanych Internautom.

W najbliższych dniach nawiązana zostanie współpraca z popularnym lokalnym katalogiem www.seklys.lt. Dzięki temu NetSprint.lt w krótkim czasie ma się stać jednym z wiodących narzędzi wyszukiwawczych na rynku litewskim. Planowana jest również intensywna kampania reklamowa nowego serwisu.

Wkrótce litewscy Internauci uzyskają możliwość wyszukiwania grafik oraz dostęp do litewskiej wersji NetSprint Toolbar. Z kolei reklamodawcy będą mogli skorzystać z reklamy w wyszukiwarce poprzez linki sponsorowane, uważane powszechnie za najskuteczniejszą formę reklamy w Sieci. NetSprint nawiązał już współpracę w tym zakresie z wileńskim oddziałem sieci reklamowej Ad.net.

Uruchomienie serwisu NetSprint.lt stanowi uwieńczenie kilkumiesięcznych prac programistów spółki NetSprint.pl nad dostosowaniem mechanizmu wyszukiwawczego do specyfiki języka litewskiego i tamtejszego rynku internetowego mówi Artur Banach, prezes NetSprint.pl Sp. z o.o. Dzięki gruntownym zmianom w oprogramowaniu stosowanym przez NetSprint, od strony technicznej jesteśmy już gotowi do wejścia również na inne rynki zagraniczne.

Stopień rozwoju Internetu na Litwie jest zbliżony do poziomu polskiego. Na początku tego roku dostęp do Sieci deklarowało 28% Litwinów. Litewski rynek reklamy on-line rośnie w tempie kilkuset procent rocznie.

Wyszukiwarka NetSprint jest obecna na rynku polskim i litewskim. W Polsce poza serwisem NetSprint.pl oraz portalem Wirtualna Polska Internauci mogą z niej korzystać na ponad 60 serwisach internetowych NetSprint jest też dostępny na kilku tysiącach witryn amatorskich korzystających z wersji darmowej. Wg badań firmy Gemius S.A. ponad 23% wszystkich zapytań w polskiej Sieci przepływa przez silnik NetSprint.

A to już wiesz?  Sprostowanie IDG oraz TNS OBOP

W kwietniu 2004 r. wyszukiwarka NetSprint została zwycięzcą IV edycji konkursu “Teraz Internet” w kategorii “Baza danych, katalogi, wyszukiwarki”. Od niedawna dostępny jest również NetSprint Toolbar (http://www.netsprint.pl/toolbar.html).

Więcej informacji o NetSprint: http:www.netsprint.pl/release_main.html

Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy