Wiadomości branżowe

Internet od IDG

Wydawnictwo International Data Group Poland S.A. dzięki współpracy z Energis Polska uruchomiło ogólnopolski numer dostępowy do Internetu - 020 9227 (www.idg.pl/internet). Z numeru mogą korzystać zarówno użytkownicy

Wydawnictwo International Data Group Poland S.A. dzięki współpracy z Energis Polska uruchomiło ogólnopolski numer dostępowy do Internetu – 020 9227 (www.idg.pl/internet). Z numeru mogą korzystać zarówno użytkownicy modemów cyfrowych (ISDN) jak i analogowych. Prędkość połączenia to 56 kbps – usługa świadczona jest poprzez sieć telekomunikacyjną firmy Energis Polska, co jest gwarancją jej najwyższej jakości. 

Korzystanie z numeru dostępowego 020 92 27 jest niezwykle proste – nie wymaga podpisywania żadnych dodatków umów, a jedynie odpowiedniej konfiguracji systemu. Zdefiniowanie nowego połączenia jest bardzo proste wystarczy:

  • utworzyć nowe połączenia sieciowe,
  • podać numer dostępowy IDG – 020 92 27,
  • jako nazwę użytkownika oraz hasło wpisać – ppp

Szczegółową instrukcję konfiguracji dla wielu systemów operacyjnych można znaleźć tutaj – www.idg.pl/internet/konf.asp. Od tej chwili użytkownicy mogą łączyć się z Siecią przez numer dostępowy IDGinternet.

 

Dotychczas opłaty za dostęp do internetu ponoszone przez użytkowników 15 serwisów online IDG w żaden sposób nie trafiały do naszego wydawnictwa. Tymczasem ponosimy znaczące koszty na utrzymywanie łączy do dostawców internetu. Dzięki IDGinternet chociaż część pieniędzy które nasi użytkownicy przeznaczają na dostęp do internetu wreszcie trafi do IDG wspierając rozwój nowych usług oraz serwisów twierdzi Michał Kreczmar wydawca serwisów online.  

Przygotowane wspólnie przez IDG Poland i Energis Polska rozwiązanie jest bardzo ważnym krokiem w drodze do przyspieszenia rozwoju Internetu w Polsce i jednocześnie kolejnym etapem w liberalizacji rynku telekomunikacyjnego. Cieszymy się, że doświadczenie technologiczne w połączeniu z oferowanym przez nas rozwiązaniem VISP pozwoli na udostępnienie Internautom szerokiego spektrum usług i serwisów. Wydawnictwu IDG umożliwi pozyskiwanie dodatkowych środków na wprowadzanie kolejnych nowości. Powiedział Maciej Terlikowski, odpowiedzialny za rozwiązanie VISP w Energis Polska. 

Połączenia IDGinternet kosztują dokładnie tyle, co połączenia z numerem 020 2122 w sieci TP S.A. lub z numerami dostępowymi innych operatorów. Należność za połączenie – dokładnie tej samej wysokości, co w przypadku korzystania z numeru dostępowego Telekomunikacji Polskiej – zostaje automatycznie doliczona do rachunku telefonicznego użytkownika. Nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty.  

A to już wiesz?  Wybrano Książki Roku Internautów 2007

“IDGinternet to naturalne rozwinięcie naszej portalowej oferty – powiedział Darek Sokołowski szef sprzedaży online w IDG Poland – IDG.pl to wciąż rosnąca witryna z dużym gronem lojalnych użytkowników. Wielu z nich łączy się za pomocą dial-up – to dla nich głównie uruchomiliśmy nasz numer. Oczywiście numeru może używać każdy – nie tylko użytkownik IDG.pl czy innych witryn z naszej sieci do czego gorąco zachęcamy! Dzięki doświadczeniu Energisu proces uruchamiania numeru był szybki i bezbolesny dodaje.” 

International Data Group Poland S.A., polski oddział największego na świecie, międzynarodowego koncernu wydawniczego w branży komputerowej – International Data Group – wydającego 300 czasopism w 80 krajach świata. W Polsce IDG Poland wydaje tygodnik Computerworld, wraz z Raportami Computerworld (między innymi Computerworld TOP 200 – Polski Rynek Informatyczny i Telekomunikacyjny), magazyn kadry zarządzającej CXO, miesięcznik PC World Komputer wraz z wydaniami specjalnymi PC World Komputer Extra i PC World Komputer Special, miesięczniki NetWorld, Digit, Kino Domowe DVD, GameStar oraz serwisy online Internet Standard, IT Partner, serwis rekrutacyjny dla branży IT JobUniverse, Informator IT, Fotografia, CyberJoy, Cyber. International Data Group Poland S.A. jest również twórcą pierwszego polskiego portalu IT – IDG.pl.

Energis Polska Sp. z o.o. umożliwia klientom biznesowym w Polsce korzystanie z kompleksowej oferty usług telekomunikacyjnych i internetowych. W ofercie firmy znajduje się między innymi transmisja głosu i danych, dostęp do Internetu, połączenia przez prefiks 1066 czy usługi Centrum Danych. Wszystkie usługi, oferowane przez Energis Polska, realizowane są dzięki własnej sieci światłowodowej o dużej przepustowości i niezależnej infrastrukturze telekomunikacyjnej, a Centrum Danych operatora należy do najnowocześniejszych w Europie.

Źródło IDG Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy