Wiadomości branżowe

Podręczniki doczekały się e-wydań

Halinów, 19 czerwca 2008 - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe rozpoczęło współpracę z NetPress Digital, polskim liderem na rynku cyfrowych publikacji. NetPress na potrzeby GWO stworzył na swojej platformie dedykowany sklep z ponad 70 cyfrowymi podręcznikami: www.e-gwo.pl. E-podręczniki GWO dostępne będą także w całej sieci www.nextranet.pl. Zaangażowanie trójmiejskiego wydawnictwa w cyfrowe publikacje jest pionierskim na rodzimym rynku podręczników.

Obecnie w formie elektronicznej (PDF) dostępnych jest ponad 70 tytułów książkowych, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz 3 profesjonalne czasopisma dla polonistów i matematyków wraz z archiwum. Cyfrowe podręczniki to zupełnie nowa jakość. Przede wszystkim umożliwiają wygodne przeszukiwanie zawartości oraz drukowanie wybranych stron. Na sam początek do wyboru są podręczniki oraz materiały pomocnicze do nauki j. polskiego, matematyki, historii oraz fizyki dla wszystkich szkół - od podstawowej po liceum. Ofertę uzupełniają e-publikacje pomagające w przygotowaniu do egzaminów, kończących kolejne szczeble edukacji. 

Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital, tak ocenia nawiązanie współpracy z wydawnictwem GWO. - Do tej pory nie mieliśmy praktycznie  w Polsce do czynienia z podręcznikami w formie elektronicznej. Dzięki współpracy, z jednym z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce, mamy szansę tworzyć zupełnie nową jakość na rynku wydawniczym. Na tym dynamicznie rozwijającym i zmieniającym się rynku cyfrowe wersje mają szansę stać się pełnoprawną alternatywą dla papierowych odpowiedników. Szczególnie, że uczniowie są obecnie dużo bardziej „zaprzyjaźnieni" z komputerem, niż ze słowem drukowanym.-

Firma NetPress Digital planuje do końca roku uruchomienie kolejnych dedykowanych serwisów dla wydawnictw oraz digitalizację setek kolejnych podręczników.

Drogie podręczniki szkolne są problemem od wielu lat. Z jednej strony powstają inicjatywy dążące do uwolnienia lektur szkolnych ze szponów prawa autorskiego (gdzie niestety nie ma gwarancji jakości dostarczanej wiedzy) z drugiej dosłownie każdy, kto kiedykolwiek kupował podręczniki wie z jakimi kosztami należy liczyć się. E-podręczniki, czyli podręczniki w wersji elektronicznej mogą stanowić dobrą alternatywę dla dwóch pozostałych form, ponieważ zawierają dokładnie te same treści, co dobrej jakości merytorycznej podręczniki w wersji drukowanej, ale są często o wiele tańsze, łatwiej się z nich  korzysta (można szukać słów kluczowych i archiwizować na dysku komputera), a także można wydrukować tylko wybrane strony. W przyszłości z pewnością elektroniczne podręczniki zostaną wzbogacone o elementy multimedialne, gdzie uczeń będzie mógł w korzystać z nich w pełni interaktywny sposób, słuchając lektora, oglądając animacje, czy filmy edukacyjne. W momencie wprowadzenia do powszechnego obiegu czytników, takich jak Kindle (www.amazon.com) lub iLiad firmy Philips będzie szansa za dramatyczne zmniejszenie kosztów zakupu szkolnej wyprawki. Z kolei dzieci będą mogły zamiast 10 kilogramów książek, mieć w teczce jedna małe urządzenie na którym można notować, wymieniać się komentarzami, mieć dostęp do pełnego zasobu wiedzy dosłownie w każdej chwili.

<p>Podręczniki GWO dostępne są w sieci Nextranet, skupiającej obecnie ponad 8&nbsp;200 internetowych sklep&oacute;w z cyfrowymi publikacjami oraz w przygotowanej specjalnie na potrzeby gdańskiego wydawcy księgarni on-line <a href="http://www.e-gwo.pl/">www.e-gwo.pl</a>, przygotowanej przez NetPress Digital. </p>&nbsp;  <p><strong>NetPress Digital</strong> jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism, książek oraz książek audio w wersji elektronicznej. Każdy z ponad 1000 produkt&oacute;w znajdujący się na <a href="http://www.nexto.pl/">www.nexto.pl</a> można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową. NetPress prowadzi także <a href="http://www.nextranet.pl/">www.nextranet.pl</a>, serwis pozwalający dosłownie każdemu na założenie swojego sklepu z gotowym asortymentem i zupełnie za darmo w ciągu 5 minut. Nextranet jest w gł&oacute;wnej mierze dedykowany portalom, blogom, vortalom, kt&oacute;re chciałby w szybki spos&oacute;b wzbogacić swoją ofertę, o sklep z ofertą ściśle powiązaną z wybraną przez siebie specjalizacją. W ramach sieci nextranet od stycznia 2008 powstało już ponad 8000 dedykowanych sklep&oacute;w, zarabiających realne pieniądze na sprzedaży produkt&oacute;w elektronicznych.</p>  <p>&nbsp;</p>    <img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" border='0' src="https://biuroprasowe.netpr.pl/prstats.po?p=101162" /><!--more--><div style="netPR-footer">Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl</div>

Similar Posts