Wiadomości branżowe

Nowy FILM pod redakcją Tomasza Raczka ? już w piątek

9 listopada ukaże się pierwszy numer FILMU pod redakcją Tomasza Raczka. Zmiany w magazynie są widoczne już na okładce, na której znalazło się odświeżone logo miesięcznika oraz zdjęcie Macieja Stuhra ze specjalnej sesji dla FILMU.Na trzeciej stronie czytelnicy znajdą wstępniak pióra nowego naczelnego, który prezentuje hasło nowego FILMU: Obejrzyj

9 listopada ukaże się pierwszy numer FILMU pod redakcją Tomasza Raczka. Zmiany w magazynie są widoczne już na okładce, na której znalazło się odświeżone logo miesięcznika oraz zdjęcie Macieja Stuhra ze specjalnej sesji dla FILMU.

Na trzeciej stronie czytelnicy znajdą wstępniak pióra nowego naczelnego, który prezentuje hasło nowego FILMU: Obejrzyj ? przeczytaj ? dyskutuj! Zapowiada też nowych autorów-pasjonatów, którzy potrafią zarażać swoją miłością do filmu i do ludzi kina.

Recenzje, które zostały wydrukowane na innym papierze niż reszta pisma, wyszły spod piór krytyków działających pod wodzą Michała Oleszczyka, absolwenta Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowcy tegoż, a także: laureata Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa (2012), autora bloga filmowego “Ostatni fotel po prawej stronie”, który otrzymał tytuł “Bloga Roku” w kategorii “Kultura” w konkursie Onet.pl w 2010. Filmy dla FILMU pod nową redakcją oceniają między innymi: Tadeusz Sobolewski, Błażej Hrapkowicz, Jakub Majmurek, Jakub Socha, Łukasz Adamski, Łukasz Maciejewski, Bartosz Czartoryski, Bartosz Żurawiecki, Ian Pelczar oraz Krzysztof Kwiatkowski.

Ponadto na łamach listopadowego wydania FILMU piszą m.in.:

Katarzyna Wajda – filmoznawczyni, która nie może żyć bez książek i ma słabość do czarno-białych filmów. Tym razem pisze jednak o filmie kolorowym, kostiumowym ? czyli zapowiada nową ekranizację ?Anny Kareniny?

Jan Mirosław, który na co dzień publikuje, wymyśla reklamy i pisze bloga politix.pl o wyborach w USA, dla FILMU napisał o fenomenie ?Sagi Zmierzch?.

Michał Zygmunt  – pisarz, publicysta kulturalny, autor powieści ?New Romantic? i ?Lata walk ulicznych?, w FILMIE pisze, w którą stronę zmierza filmowa fantastyka.

Adriana Prodeus – autorka książki ?Themersonowie. Szkice biograficzne? oraz magazynu telewizyjnego ?WOK. Wszystko o Kulturze?, recenzuje ?Miłość? Michaela Haneke.

A to już wiesz?  Najlepsze filmy 2012 i najlepsze filmy sensacyjne Do poniedziałku trwa głosowanie w plebiscycie Złote Kaczki 2012

Anna Serdiukow ? redaktor prowadząca magazynu FILM, w listopadowym numerze publikuje pierwszy od lat osobisty wywiad  z Władysławem Pasikowskim o ?Pokłosiu? oraz z Victorią Abril, hiszpańską aktorką pamiętną przede wszystkim z filmów Almodovara, choć nie tylko.

Tematem numeru jest film ?Pokłosie?, o którym mówi nie tylko reżyser, Władysław Pasikowski, ale też odtwórca głównej roli, Maciej Stuhr, z którym rozmawiał Łukasz Maciejewski.

Nowością w numerze są publikowane na przedostatniej stronie głosy czytelników ? to sygnał nowej redakcji, która chce być otwarta i chce dialogu właśnie z czytelnikami czy internautami w serwisach społecznościowych.

Nowy FILM pod nową redakcją zamyka kolejna nowa rubryka – felieton Michała Oleszczyka pt.: ?Nie do lamusa?. Jak zapowiada redaktor działu recenzji magazynu, zamierza się w nim dzielić swymi filmowymi znaleziskami. Na początek – ?Lola Montés?  z 1955 r. 

Nowy FILM ukaże się w piątek, 9 listopada. Cena magazynu wynosi 6,99 zł w wersji bez płyty; wydanie z DVD (?Rozdział 27? o zabójstwie Johna Lennona) ? 9,99 zł.

Zmiany w FILMIE były na bieżąco komunikowane fanom magazynu na Facebooku, gdzie fan page FILM-u zyskał nowy wymiar i gdzie czytelnicy mogą znaleźć nie tylko zapowiedzi tego, co w nowym numerze, ale także ciekawe teksty, rozmowy i materiały, których nie ma w drukowanej wersji magazynu. 

Redaktorem naczelnym magazynu FILM jest od października Tomasz Raczek – krytyk filmowy, publicysta, wydawca oraz autor programów radiowych (TOK FM) i telewizyjnych (Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP 1). FILM to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Zawiera aktualne informacje na temat premier filmowych, branży oraz sylwetki twórców produkcji kinowych i telewizyjnych. Od przeszło pół wieku FILM jest również organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie polskiego kina – Złotych Kaczek. Wydawcą magazynu jest Media Point Group.

A to już wiesz?  NOSPR inauguruje ?Warszawską Jesień?

Ważne linki:

FILM na www: http://film.com.pl

FILM na Facebooku: http://tnij.org/film_na_fb

Złote Kaczki na www: http://www.zlotekaczki.pl

Redaktor naczelny na FB: http://tnij.org/s3rm

Redaktor naczelny na Twitterze: http://tnij.org/s3rl

FILM w AppStore: http://tnij.org/s3ro

FILM w Google Play: http://tnij.org/s3rp 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#jakub socha

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy