Wiadomości branżowe

MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY GRY ?GEARS OF WAR? NA XBOX 360

Gra „Gears of War” najszybciej sprzedającym się produktem na konsolę Xbox 360 na świecie  Firma Microsoft® poinformowała, że do tej pory sprzedano 1 milion egzemplarzy gry „Gears of War” (Microsoft Games Studio) zdobywającej popularność na całym świecie, pomimo tego, że jeszcze

Gra ?Gears of War? najszybciej sprzedającym się produktem na konsolę Xbox 360 na świecie  

Firma Microsoft? poinformowała, że do tej pory sprzedano 1 milion egzemplarzy gry ?Gears of War? (Microsoft Games Studio) zdobywającej popularność na całym świecie, pomimo tego, że jeszcze nie rozpoczęła się gorączka zakupów świątecznych. Ten głośny tytuł na konsolę Xbox 360 osiągnął tak imponujący poziom sprzedaży na całym świecie w ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery. Oznacza to, że ?Gears of War? jest najszybciej sprzedającym się tytułem roku 2006 oraz najszybciej sprzedającą się oryginalną grą na konsolę Xbox w historii. Do popularności ?Gears of War? przyczynił się fakt, że tytuł ten został uznany za najlepszą tegoroczną grę nowej generacji przez ponad 45 czasopism, zdobywając u recenzentów średnią ocenę 95% (dane według www.gamerankings.com). Krytycy w przeważającej większości zgadzają się, że ?Gears of War? to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. ?Od samego początku wiedzieliśmy, że Gears of War będzie hitem wyznaczającym nowy standard w tej branży? ? powiedział Shane Kim, wiceprezes Microsoft Game Studios. ?Gdy patrzyliśmy na wzrost sprzedaży gry i rozgłos, jaki uzyskuje, stało się oczywiste, że Gears of War to jeden z tych niewielu tytułów, który może spełnić pokładane w nim nadzieje. Na podstawie reakcji krytyków i fanów sądzimy, że tak właśnie się stało?  – dodał Shane Kim. ?Mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem grą Gears of War i zapotrzebowaniem na nią w Europie? ? powiedział Richard Teversham, dyrektor ds. platform i marketingu w dziale rozrywki domowej na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w firmie Microsoft. ?Zawiera ona nowe, fascynujące treści i jest istotnym potwierdzeniem zaangażowania firmy Microsoft na rzecz opracowywania oryginalnych, pasjonujących tytułów dla entuzjastów gier na całym świecie? dodał Richard Teversham.  

A to już wiesz?  ?GEARS OF WAR? ? 3 MILIONY W 10 TYGODNI XBOX 360 ? PONAD 10 MILIONÓW SPRZEDANYCH KONSOL

***

O Xbox  360
Xbox 360 to najbardziej wydajna konsola gier video i rozrywki, oferująca kolejną generację usługi gier online – Xbox Live, oraz dostarczająca wyjątkowe przeżycia związane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360

O Microsoft
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce. Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem ?wykluczenia informacyjnego?. W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft – inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft. 

A to już wiesz?  Warsztaty Cyfrowa Kreacja Obrazu podczas FotoFestiwalu w Łodzi

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801. 

***
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Źródło XBOX 360. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy