Wiadomości branżowe

KAF to idealny początek kariery profesjonalnego fotografa

KAF to idealny początek kariery profesjonalnego fotografa
Wydawca Dziennika Internetowego o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl oraz Miesięcznika Biuletyn Fotograficzny SwiatObrazu założył Krakowską Akademię Fotografii, która poprzez innowacyjny program zajęć w sposób unikatowy łączy w sobie najnowsze technologie w dziedzinie fotografii cyfrowej z klasyką i sztuką.Wykładowcami Krakowskiej Akademii Fotografii są czołowi polscy fotografowie, artyści i najwyżej cenieni fachowcy: prof. Zbigniew Łagocki, prof. Wojciech Prażmowski, dr Aleksander Mitka, Marek Gardulski, Bogdan Konopka, Krzysztof Miller, Jacek Poremba, Łukasz Trzciński, Wacław Wantuch, Wojtek Wieteska oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Biznesu - National- Louis University (WSB-NLU). Ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje są gwarancją wysokiego poziomu nauczania oraz rzetelności zdobytej podczas studiów wiedzy."Kiedy patrzę na grono wykładowców KAF jestem pewien, że właśnie powstaje wyjątkowa szkoła. To profesjonaliści w każdej dziedzinie: od klasycznej fotografii, którą poprowadzi prof. Łagocki, poprzez fotografię użytkową Wojtka Wieteski czy Jacka Poremby, aż po fotoreportaż i dokument tak świetnych fachowców, jak Trzciński i Miller.

Wydawca Dziennika Internetowego o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl oraz Miesięcznika Biuletyn Fotograficzny SwiatObrazu założył Krakowską Akademię Fotografii, która poprzez innowacyjny program zajęć w sposób unikatowy łączy w sobie najnowsze technologie w dziedzinie fotografii cyfrowej z klasyką i sztuką.

Wykładowcami Krakowskiej Akademii Fotografii są czołowi polscy fotografowie, artyści i najwyżej cenieni fachowcy: prof. Zbigniew Łagocki, prof. Wojciech Prażmowski, dr Aleksander Mitka, Marek Gardulski, Bogdan Konopka, Krzysztof Miller, Jacek Poremba, Łukasz Trzciński, Wacław Wantuch, Wojtek Wieteska oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Biznesu – National- Louis University (WSB-NLU). Ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje są gwarancją wysokiego poziomu nauczania oraz rzetelności zdobytej podczas studiów wiedzy.

"Kiedy patrzę na grono wykładowców KAF jestem pewien, że właśnie powstaje wyjątkowa szkoła. To profesjonaliści w każdej dziedzinie: od klasycznej fotografii, którą poprowadzi prof. Łagocki, poprzez fotografię użytkową Wojtka Wieteski czy Jacka Poremby, aż po fotoreportaż i dokument tak świetnych fachowców, jak Trzciński i Miller. W pełnej nazwie KAF zawarte są tytuły kierunków: Nowe Media i Dziennikarstwo, a to świadczy o bardzo ambitnym profilu szkoły. Ale dobra akademia to także studenci, którzy razem z profesorami tworzą jej niepowtarzalną atmosferę. Jako jeden z wykładowców jestem pewien, że właśnie tak będzie w KAF" – mówi Marek Gardulski, prezes Krakowskiego Oddziału ZPAF, wykladowca KAF.

Rekrutacja na pierwszy rok studiów odbędzie się w dniach 8, 10, 15, 17, 22, 24, 27 oraz 29 stycznia 2008 roku w siedzibie KAF przy ulicy Krakusa 8, w godzinach 10:00- 18:00. Warunkiem przyjęcia jest świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz portfolio składające się z pięciu prac / projektów fotograficznych.

Szkoła dysponuje wysokiej klasy pracownią komputerową wyposażoną m.in. w tablety graficzne firmy Wacom, pracownią fotografii klasycznej, profesjonalnym studiem fotograficznym oraz cyfrową ciemnią wraz z profesjonalnym laboratorium do druku firmy Epson. Ze wszystkich pracowni studenci mogą korzystać przez 7 dni w tygodniu, co daje im nieograniczoną czasem i miejscem możliwość realizacji projektów. Każdy student ma do dyspozycji podczas zajęć cyfrową lustrzankę Sony Alpha 700.

A to już wiesz?  W czwartek rozpocznie się w Toruniu 5. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Dla studentów przygotowaliśmy komfortową czytelnię – ok. 200 pozycji książkowych i specjalistyczne czasopisma poświęcone fotografii, nowym mediom i dziennikarstwu.
Oprócz tego szkoła posiada własny Klub i Galerię a takze oferuje studentom możliwość publikowania fotografii i tekstów na łamach miesięcznika Biuletyn Fotograficzny i Internetowego Dziennika o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl.

Na innowacyjny charakter KAF składa się również inicjatywa stworzenia przez szkołę własnej agencji reklamowej wspierającej sprzedaż prac wykonanych przez studentów.

Dopełnieniem programu studiów, na który składają się m.in. zajęcia z historii fotografii, krytyki, cyfrowej obróbki obrazu czy studium ciała (portret, autoportret, akt), są organizowane przez szkołę liczne specjalistyczne szkolenia i warsztaty prowadzone przez międzynarodowych specjalistów. Również liczne wydarzenia kulturalne organizowane przez szkołę m.in. wystawy, spotkania autorskie czy plenery fotograficzne są idealną okazją do doskonalenia umiejętności oraz podnoszenia kwalifikacji. Jednym słowem KAF to idealny początek kariery profesjonalnego fotografa.

Więcej informacji http://www.akademiakaf.pl

 

 

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy