Wiadomości branżowe

Fotograf vs wielkie korporacje

Serwis SwiatObrazu.pl przedstawia ekskluzywny, jedyny w swym rodzaju wywiad z Wojtkiem Grzędzińskim, wybitnym fotoreporterem, laureatem tegorocznego konkursu World Press Photo, zdobywcą głównej nagrody w kategorii „News” na festiwalu fotografii prasowej we francuskim Perpignan. Jeszcze nikt nigdy nie mówił tak otwarcie o największych bolączkach polskiego fotoreportażu, o stawkach na jakie mogą liczyć fotografowie

Serwis SwiatObrazu.pl przedstawia ekskluzywny, jedyny w swym rodzaju wywiad z Wojtkiem Grzędzińskim, wybitnym fotoreporterem, laureatem tegorocznego konkursu World Press Photo, zdobywcą głównej nagrody w kategorii „News” na festiwalu fotografii prasowej we francuskim Perpignan. Jeszcze nikt nigdy nie mówił tak otwarcie o największych bolączkach polskiego fotoreportażu, o stawkach na jakie mogą liczyć fotografowie zatrudniani w redakcjach, zasadach współpracy z dużymi wydawcami i agencjami fotograficznymi, naciskach wielkich korporacji na zrzekanie się praw do swoich zdjęć.

Dlaczego kultura fotograficzna w Polsce jest tak niska, co sprawia, że fotoreportaż pogrążony jest w kryzysie, dlaczego gazety źle wyglądają i jaka jest w tym rola fotoedytorów, czemu fotoreporterzy nie cieszą się szacunkiem i są słabo opłacani, czy naprawdę jedynym sposobem, aby zostać docenionym jest wyjazd za granicę – na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w materiale, będącym szczerą do bólu analizą rynku, połączoną z własnymi spostrzeżeniami i próbą interpretacji pewnych zjawisk i zachowań. Wojtek Grzędziński rzuca kamyk. Czy poruszy on lawinę?

Zapraszamy do lektury

 

 

 

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  W 2015 roku PZU stawia na bieganie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy