Wiadomości branżowe

Wystartował “Plebiscyt Miast” – coroczny konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w ramach akcji “Świeć Się z ENERGĄ”

Gdy z początkiem grudnia miasta zaczynają zdobić świąteczne dekoracje, Grupa ENERGA zaprasza do udziału w "Plebiscycie Miast", dorocznym konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne, organizowanym w ramach akcji "Świeć Się z ENERGĄ". Na zwycięskie miasto piątej edycji plebiscytu obok wyjątkowego wyróżnienia, czeka nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, z

Gdy z początkiem grudnia miasta zaczynają zdobić świąteczne dekoracje, Grupa ENERGA zaprasza do udziału w “Plebiscycie Miast”, dorocznym konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne, organizowanym w ramach akcji “Świeć Się z ENERGĄ”. Na zwycięskie miasto piątej edycji plebiscytu obok wyjątkowego wyróżnienia, czeka nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, z przeznaczeniem na wybrany cel charytatywny.

<

p style=”text-align: justify;”>Szczecin, Rzeszów, Warszawa, a może Bielsko-Biała? Jak co roku zapraszamy ponad 130 miast do akcji “Świeć Się z ENERGĄ”. Już po raz piąty wybierzemy “świetlną” stolicę Polski oraz zdjęcia, które najlepiej uwiecznią atmosferę świąt.

W dwuetapowym plebiscycie, na podstawie przesłanych przez urzędy miast zdjęć przystrojonych choinek, ulic, rynków czy placów, internauci wybiorą najpiękniej oświetlone miasto 2013 roku! Zwycięży miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów na profilu akcji na www.facebook.com/swiecsie. Dodatkowe informacje o akcji znajdują się w serwisie www.SwiecSie.pl.

Liderów z poszczególnych województw głosujący wybiorą w etapie wojewódzkim, który potrwa od 2 grudnia 2013 r. do 2 stycznia 2014 r. Następnie spośród 16 laureatów do 12 stycznia 2014 r. internauci wyłonią ogólnopolskiego zwycięzcę.

Głosuj na swoje miasto – tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce 2013 roku czeka!

W dotychczasowych edycjach plebiscytu zwyciężał Rzeszów, Szczecin oraz Bielsko-Biała. Kto tym razem okaże się najlepszy? Jak co roku wszystko w rękach mieszkańców i wielbicieli miast, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem mogą pomóc nie tylko samej miejscowości w zdobyciu cennego tytułu. Każdy głos to też szansa na to, aby to właśnie do ich ulubionego miasta powędrował energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który zostanie przeznaczony na wybrany cel charytatywny.

Plebiscyt Miast to doskonały sposób na promocję swojej miejscowości. Akcja pobudza lokalny patriotyzm, przyciąga tysiące uczestników, ale również angażuje miasto w pomoc potrzebującym – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu “Świeć Się z ENERGĄ”. – Z każdym rokiem widzimy coraz większą aktywność, nie tylko urzędów miast, ale również mieszkańców, którzy wykorzystują potencjał portali społecznościowych i serwisów online do motywowania znajomych do głosowania na swoich kandydatów. Do tej pory w świątecznej zabawie Grupy ENERGA na facebooku włączyło się już ponad 100 tysięcy fanów. – dodaje.

A to już wiesz?  ENERGA informuje i edukuje - nowy serwis ENERGA.PL bogaty w informacje i przyjazny dla niepełnosprawnych

Dodatkowo, po raz pierwszy w Plebiscycie Miast, każdy zwycięzca etapu wojewódzkiego może liczyć na nagrodę w postaci małego AGD ? każde z 16 miast otrzyma ufundowany przez sklep.energa.pl zestaw o wartości 1.000 zł. Nagroda także będzie mogła trafić do domu dziecka, czy na inny wskazany przez miasta cel społeczny.

Galerię 16 miast, finalistów poprzedniej edycji plebiscytu zobaczyć można na stronie http://media.energa.pl/2230/pl/presskit/6813

Konkurs fotograficzny – najlepsze i najciekawsze świąteczne zdjęcia!

Świeć się z ENERGĄ to również konkurs fotograficznym. Każdego, kto ma pomysł na to, jak uchwycić magię świąt i świątecznych iluminacji w obiektywie aparatu zapraszamy na www.SwiecSie.pl. Konkurs staruje już 5 grudnia! Najlepsze zdjęcia w kategoriach ?Mój Dom? oraz ?Moje Miasto? wyłoni jury konkursu pod przewodnictwem Lidia Popiel.

Zimą zarówno miasta, jak i nasze domy aż się proszą, by ich czar uwiecznić na fotografii, dlatego cieszę się, że ponownie mogę brać udział w konkursie “Świeć Się z ENERGĄ”. Mam nadzieję, że poziom nadesłanych prac będzie równie wysoki, jak w poprzedniej edycji, a miłośnicy fotografii ponownie zaskoczą nas nieszablonowym i kreatywnym podejściem do tematu światła i świąt w przestrzeni prywatnej i publicznej – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Na autorów najlepszych fotografii czeka mnóstwo atrakcyjnych nagród; warsztaty fotograficzne, wysokiej jakość sprzęt elektroniczny oraz fotograficzny. Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

Świecą miasta, świecą domy, świecą galerie handlowe!

W tym roku nie zapomnimy również o galeriach handlowych. Na www.SwiecSie.pl w plebiscycie “Świeć się Galerio” będzie można wybrać najlepiej udekorowane świątecznie galerie handlowe. Na centrum handlowe, które uzyska najwięcej głosów, czeka tytuł, nagrody oraz specjalne wyróżnienia. Partnerem plebiscytu “Świeć się Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

***

Świeć się z ENERGĄ” to realizowany od 4 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżnianie są świąteczne iluminacje miejskie i prywatne. Zabawa wykorzystuje jednoczącą ludzi świąteczną atmosferę, wysiłek miast w ich upiększenie oraz umiłowania Polaków do dekorowania domów i celebracji świąt.  

A to już wiesz?  WWW - film dokumentalny o problemie dostępności stron internetowych dla niepełnosprawnych powstał dzięki ENERDZE

Zabawa składa się z plebiscytu miast oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych, od 2012 roku wybierane są także najlepiej oświetlone galerie handlowe. W dwuetapowym plebiscycie na najładniej oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 największych miejscowości 16 – po jednej z każdego województwa. Z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje sprzęt AGD, do przekazania na wybrany przez siebie cel społeczny. Osoby głosujące w plebiscycie mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych. Natomiast w konkursie fotograficznym do walki o atrakcyjne nagrody stają zdjęcia świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów. Najładniejsze fotografie wybiera jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. W plebiscycie galerii handlowych internauci wskazują miejsce ich ulubionych zakupów świątecznych, zaś jury konkursu fotograficznego wybiera zwycięzcę spośród zdjęć nadesłanych przez właścicieli i najemców obiektów.

***

Grupa ENERGA jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczną. ENERGA dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa ENERGA jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku blisko 17 proc. ENERGA charakteryzuje się największym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej spośród głównych grup energetycznych działających na polskim rynku. “Zielona” energia powstaje w 46 elektrowniach wodnych, trzech farmach wiatrowych oraz w instalacjach spalających biomasę.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne. Elementem programu ENERGA dla Ciebie jest projekt ENERGA Edukacja.

A to już wiesz?  ENERGA bliżej dziennikarzy - pierwsze w branży wielooddziałowe wirtualne centrum prasowe

Źródło Świeć Się z ENERGĄ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy