Wiadomości branżowe

Wyraź się nagraniem, zdjęciem, słowem?

Wyraź się nagraniem, zdjęciem, słowem?
Platforma bloog.pl, jedna z najpopularniejszych witryn tego typu w polskiej Sieci, wprowadziła funkcjonalność umożliwiającą tworzenie multimediabloogów. To praktyczne, proste w użytkowaniu i intuicyjne narzędzie dla każdego, kto chce wyrazić siebie korzystając z fotografii, materiału wideo lub audio. Użytkownicy serwisu dysponują od teraz także m.in. takimi funkcjami jak: nieograniczona pojemność na dodawane pliki, multiupload, pokaz slajdów, zaawansowane możliwości oceniania i komentowania wpisów. Bloog.pl ma również nową, odświeżoną, przejrzystą stronę główną oraz dodatkowe gadżety dla bloogerów, które uatrakcyjnią ich dzienniki.Multimediabloogi Nowa funkcjonalność jednego z najpopularniejszych serwisów blogowych skierowana jest do wszystkich,

Platforma bloog.pl, jedna z najpopularniejszych witryn tego typu w polskiej Sieci, wprowadziła funkcjonalność umożliwiającą tworzenie multimediabloogów. To praktyczne, proste w użytkowaniu i intuicyjne narzędzie dla każdego, kto chce wyrazić siebie korzystając z fotografii, materiału wideo lub audio.
Użytkownicy serwisu dysponują od teraz także m.in. takimi funkcjami jak: nieograniczona pojemność na dodawane pliki, multiupload, pokaz slajdów, zaawansowane możliwości oceniania i komentowania wpisów. Bloog.pl ma również nową, odświeżoną, przejrzystą stronę główną oraz dodatkowe gadżety dla bloogerów, które uatrakcyjnią ich dzienniki.

Multimediabloogi

Nowa funkcjonalność jednego z najpopularniejszych serwisów blogowych skierowana jest do wszystkich, którzy chcą wyrazić siebie w nowoczesny sposób – nie tylko za pomocą słowa, ale też tworzonych przez siebie zdjęć, materiałów audio, wideo. Bloog multimedialny może służyć internaucie jako foto-dziennik z ciekawej wyprawy, platforma, na której będzie zamieszczał wideorelacje z ważnych wydarzeń lub, np. w przypadku artysty – może być to portfolio jego prac.

Nowa multimedialna opcja jest więc konsekwentnym rozszerzeniem coraz szerszego wachlarza możliwości, jakie bloog.pl oferuje swoim użytkownikom. Serwis jest obecnie jedyną platformą tego typu na polskim rynku, która tak dobrze łączy wszystkie ważne z punktu widzenia bloogera funkcjonalności.

Co istotne, twórcy tej nowości postawili na intuicyjność i maksymalną prostotę użytkowania, dzięki czemu służyć może ona każdemu, niezależnie od znajomości skomplikowanych ustawień i parametrów.

Wielu internautów można zaliczyć do tzw. „Generacji C” – kreatywnych, aktywnych ludzi, którzy tworzą i komentują otaczającą ich rzeczywistość. Mają oni świadomość bycia ‘medium’, a aparat fotograficzny lub kamera, także internetowa lub ta w telefonie, służą im do dokumentowania świata wokół. Często „na bieżąco” relacjonują najważniejsze momenty swojego życia, komentują wydarzenia społeczne, kulturalne czy polityczne. To coraz powszechniejsza tendencja, a bloog wychodzi jej naprzeciw* – mówi Magdalena Szałaj, Koordynator Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski.

A to już wiesz?  Expatpol.com – internetowy portal Polonii oraz Allegro.pl - lider aukcji internetowych w Polsce rozpoczęły współpracę.

Użytkownicy korzystający z serwisu mają do dyspozycji takie narzędzia jak nieograniczona pojemność na dodawane materiały, multiupload, czyli możliwość wprowadzania kilku plików jednocześnie, wstawianie pokazu slajdów i nagrywanie wpisów wideo (bloog.pl to jedyna polska platforma blogowa udostępniająca tę opcję). Co ważne, internauci, którzy do tej pory korzystali z tradycyjnych blogów, mogą teraz zdecydować, do której kategorii ma należeć ich dziennik: multimedialnej (w której przeważają zdjęcia, filmy lub nagrania audio, jest też możliwość tworzenia krótkich komentarzy pisanych) czy tradycyjnej, której podstawowym elementem jest tekst, a multimedia są jedynie elementem dodatkowym. Każdy internauta prowadzić może kilka dzienników jednocześnie.

Nowa strona główna i gadżety

Kolejną zmianą w serwisie jest jego nowa strona główna, eksponująca najciekawsze treści tworzone przez użytkowników, popularne wpisy i blogi. Uruchomiony został także system wyszukiwania wpisów po tagach tematycznych. Dzięki temu, bardziej eksponowana jest twórczość użytkowników, zwłaszcza tych najchętniej czytanych przez innych.

Dodatkowo uruchomiona została też opcja oceniania i komentowania blogów, a użytkownicy mają do dyspozycji dodatkowe gadżety, które mogą dodawać do swoich diariuszy, np. horoskop, pogoda, zegar odliczający czas do ważnego wydarzenia i wiele innych.

Wierzymy w naszych bloogerów, to oni są centrum naszej platformy, a tworzone przez nich, atrakcyjne treści staramy się promować – zarówno na stronie głównej witryny (specjalna zakładka na stronie głównej serwisu z odnośnikami do najpopularniejszych blogów – przyp. red.), jak i na stronie głównej Wirtualnej Polski. Stanowią oni silny, opiniotwórczy głos – dodaje Magdalena Szałaj z WP.

http://bloog.pl

*por. raport AdStandard2011, marzec 2011

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy