Wiadomości branżowe

Peer2Peer w IDG.pl

IDG.pl uruchamia usługę pobierania plików za pośrednictwem sieci Peer2Peer. Korzystający z protokołu BitTorrent internauci mogą teraz szybko, sprawnie i bez żadnych opłat pobrać z IDG.pl ponad 15 tys. aplikacji, programów, gier dla Windows, Linuksa oraz Maca czyli ponad 500 GB danych (http://www.idg.pl/ftp/). BitTorrent (oraz usługa Peer2Peer Download przygotowana przez IDG.pl) zostały stworzone z myślą o błyskawicznym przesyłaniu przez Internet bardzo dużych plików. Ten rewolucyjny protokół P2P rozpoczął zupełnie nowy rozdział w historii transmisji plików przez Internet. Zasada działania BitTorrenta jest niezwykle prosta – Peer2Peer to model komunikacji w sieci, gwarantujący wszystkim korzystającym z niego stronom równorzędne prawa. Każdy komputer pełni równocześnie funkcję klienta i serwera, zatem jeśli wiele osób jednocześnie pobiera ten sam plik, prędkości pobierania uzyskiwane przez wszystkich użytkowników będą odpowiednio większe. Po prostu internauta pobiera fragmenty pliku nie

IDG.pl uruchamia usługę pobierania plików za pośrednictwem sieci Peer2Peer. Korzystający z protokołu BitTorrent internauci mogą teraz szybko, sprawnie i bez żadnych opłat pobrać z IDG.pl ponad 15 tys. aplikacji, programów, gier dla Windows, Linuksa oraz Maca czyli ponad 500 GB danych (http://www.idg.pl/ftp/).

BitTorrent (oraz usługa Peer2Peer Download przygotowana przez IDG.pl) zostały stworzone z myślą o błyskawicznym przesyłaniu przez Internet bardzo dużych plików. Ten rewolucyjny protokół P2P rozpoczął zupełnie nowy rozdział w historii transmisji plików przez Internet.

Zasada działania BitTorrenta jest niezwykle prosta ? Peer2Peer to model komunikacji w sieci, gwarantujący wszystkim korzystającym z niego stronom równorzędne prawa. Każdy komputer pełni równocześnie funkcję klienta i serwera, zatem jeśli wiele osób jednocześnie pobiera ten sam plik, prędkości pobierania uzyskiwane przez wszystkich użytkowników będą odpowiednio większe. Po prostu internauta pobiera fragmenty pliku nie tylko bezpośrednio z serwera, lecz także od pozostałych, kopiujących ten sam plik internautów. Co za tym idzie im popularniejsza aplikacja, tym szybciej znajdzie się ona na dysku twardym użytkownika.

Zdecydowaliśmy się na uruchomienie usługi Peer2Peer Download, ponieważ staramy się ułatwiać życie naszym użytkownikom. BitTorrent to wspaniałe rozwiązanie, potrzebowało dobrej prasy, a P2P wiele osób kojarzy się jedynie z piractwem. Chcemy pokazać, że to nieprawdaBitTorrent to przede wszystkim doskonały sposób szybkiego, wygodnego oraz wydajnego dystrybuowania legalnych plików” – tłumaczy Michał Kreczmar, wydawca serwisów online w International Data Group Poland S.A. – “Jestem pewien, że nasi użytkownicy to docenią – oto dajemy im do ręki kolejne nowatorskie narzędzie, które pozwoli na wydajniejsze korzystanie z naszych zasobów.” – dodaje Michał Kreczmar.

Do korzystania z usługi nie jest niezbędna żadna specjalistyczna wiedza ani płatne oprogramowanie – wystarczy:

  • zainstalować odpowiedni program – klienta BitTorrent (np. Azureus, BitComet z zasobów IDG.pl).
  • wyszukać interesujący program do pobrania w zasobach IDG.pl
  • kliknąć w przycisk Peer2Peer Download – wówczas zostanie pobrany plik torrent (zawierający wszystkie dane niezbędne do pobrania wybranego programu za pośrednictwem BitTorrenta).
A to już wiesz?  AD 2003- nowa odsłona IDG.pl. Precyzyjnie posegregowany katalog wiedzy i informacji ze świata teleinformatyki.

W Polsce, jak i za granicą, sieci P2P cieszą się niezwykłą popularnością. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników sieci P2P przekroczyła już 50 mln. W Polsce także trudno znaleźć internautę, który nigdy nie miał do czynienia z P2P.

Pierwsze dni testów wykazały, że usługa Peer2Peer Download cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników naszego serwisu – liczba osób, które decydują się na korzystanie z niej rośnie z każdym dniem. Jestem przekonany, że uruchomienie kolejnej tak nowatorskiej usługi – po m.in. Audiobocie, IDG TV czy podcastach – spotka się z dużym zainteresowaniem reklamodawców, dla których liczy się możliwość reklamowania przy supernowoczesnych, nieznanych na polskim rynku usługach.” – mówi Dariusz Sokołowski, szef sprzedaży online w International Data Group Poland S.A.

International Data Group Poland S.A., polski oddział największego na świecie, międzynarodowego koncernu wydawniczego w branży komputerowej – International Data Group – wydającego 300 czasopism w 80 krajach świata. W Polsce IDG Poland wydaje tygodnik Computerworld, wraz z Raportami Computerworld (między innymi Computerworld TOP 200 – Polski Rynek Informatyczny i Telekomunikacyjny), magazyn kadry zarządzającej CEO, magazyn zarządzających bezpieczeństwem CSO, magazyn dyrektorów marketingu CMO, magazyn finansistów CFO, magazyn dyrektorów IT CIO, miesięcznik PC World Komputer wraz z wydaniami specjalnymi PC World Komputer Extra i PC World Komputer Special, miesięczniki NetWorld, Digit, Kino Domowe DVD, czasopisma Digital Life, Macworld, Tips&Tricks oraz serwisy online Internet Standard, GameStar, IT Partner, serwis rekrutacyjny dla branży IT JobUniverse, Fotografia, CyberJoy, Cyber. International Data Group Poland S.A. jest również twórcą pierwszego polskiego portalu IT – IDG.pl.

Źródło IDG Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy