Wiadomości branżowe

Jacht Volvo Open 70 firmy Ericsson w Sopocie

Od 16 do 20 czerwca przy sopockim molo stanie jeden z najszybszych jachtów na świecie. Volvo Open 70 to 20 metrowy, nowoczesny jacht, na którym załoga Ericsson Racing Team bierze udział w Volvo Ocean Race - jednych z najstarszych i najtrudniejszych wokółziemskich regatach. Wizyta jachtu w Sopocie ma związek z imprezą Ericsson Sailing Tour - A Multimedia Experience, podczas której prezentowane są
Od 16 do 20 czerwca przy sopockim molo stanie jeden z najszybszych jachtów na świecie. Volvo Open 70 to 20 metrowy, nowoczesny jacht, na którym załoga Ericsson Racing Team bierze udział w Volvo Ocean Race – jednych z najstarszych i najtrudniejszych wokółziemskich regatach. Wizyta jachtu w Sopocie ma związek z imprezą Ericsson Sailing Tour – A Multimedia Experience, podczas której prezentowane są rozwiązania multimedialne firmy Ericsson.
 
Ericsson Racing Team to 12 osób, które prowadzą supernowoczesny jacht Volvo Open 70 – zbudowany przez 25 konstruktorów łodzi z 10 krajów, w stoczni znajdującej się w głównej siedzibie firmy Ericsson w Kiscie w Szwecji. To jacht o długości ponad 20 metrów uznawany jako majstersztyk pod względem technologii, projektu i wykorzystanych materiałów. Posiada 24 żagle, 10 kamer, 2 komputery i 3 formy komunikacji satelitarnej. Przez kolejne 4 dni jacht będzie stał przy molo w Sopocie wspierając prezentacje rozwiązań multimedialnych firmy Ericsson.
 
Jacht został zarejestrowanym pod nazwą SWE 1876, która odwołuje się do kraju pochodzenia i roku, w którym Lars Magnus Ericsson założył mały warsztat naprawy telegrafów w centrum Sztokholmu dając początek dzisiejszej firmie Ericsson.
 
Volvo Ocean Race to jedna z najważniejszych światowych regat, podczas których 7 załóg przebywa 39 000 mil morskich zawijąc do 12 portów na 4 oceanach wokół 5 kontynentów począwszy od 1973 roku. W czasie ostatniej edycji wokółziemskich regat oceanicznych VOR 2005-2006, jacht firmy Ericsson uplasował się na piątej pozycji. Start kolejnej, dziesiątej już edycji regat Volvo Ocean Race planowany jest na 4 października 2008 roku. Trasa regat 2008-2009 obejmie zarówno nowe jak i znane już miejsca w Indiach i Południowo-Wschodniej Azji.
 
Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.
 
Ericsson realizuje wizję ?komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.
 
Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na strony www.ericsson.com lub www.ericsson.mobi 
 
 
 
 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Lukas Bank w Platnosci.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy