Wiadomości branżowe

ENCLOSE i ATERRA zwycięzcami drugiej edycji ?Otwartych Wtorków z NuPlays?

Znamy już zwycięzców drugiej edycji „Otwartych Wtorków z NuPlays”! Nagrodę główną, sesję nagraniową, zwyciężył zespół Enclose. Drugą nagrodę, dzięki głosom publiczności, zdobył zespół ATERRA. Już niebawem rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu! W piątek, 6 grudnia, na deskach

Znamy już zwycięzców drugiej edycji ?Otwartych Wtorków z NuPlays?! Nagrodę główną, sesję nagraniową, zwyciężył zespół Enclose. Drugą nagrodę, dzięki głosom publiczności, zdobył zespół ATERRA. Już niebawem rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu!

W piątek, 6 grudnia, na deskach warszawskiego klubu Progresja odbył się finał drugiej edycji ?Otwartych Wtorków z NuPlays?. Po 3 miesiącach i 15 koncertach, podczas których o wygraną walczyły 32 zespoły, znamy zwycięzców!

W koncercie finałowym zagrało 5 zespołów: ATERRA, Enclose, Polska B, Running Red i Mentally Blind (zdobywca Dzikiej Karty jury). Szósty zespół, Derisum (zdobywca Dzikiej Karty w głosowaniu internautów), z przyczyn niezależnych niestety nie dotarł na finał i nie mógł walczyć o wygraną.

Głosami jury, zdobywcą nagrody głównej – profesjonalnej sesji nagraniowej ? został hardrockowy zespół z Lublina, Enclose. W skład tej międzynarodowej formacji wchodzi dwóch Meksykanów (wokalista i gitarzysta), dwóch Polaków (instrumenty klawiszowe i perkusja) oraz basista o polsko ? peruwiańskim pochodzeniu. Zespół powstał w 2011 r. w Meksyku, a w 2013 roku przeniósł się na stałe do Polski. Grupa miała już przyjemność dzielenia sceny z wielkimi zespołami takimi jak Toto, Yes i Asia podczas ich trasy koncertowej w Meksyku, jak również z polskimi zespołami m.in.: Lady Pank, Mislovitz, Dżem czy Acid Drinkers.

Druga nagroda, czyli możliwość występu przed wybraną gwiazdą na deskach klubu Progresja, przypadła ? dzięki głosom publiczności ? warszawskiemu zespołowi ATERRA, który zaprezentował na scenie dość oryginalne show. Zespół powstał w lutym 2012 roku. Sześciu słusznej postury Panów, których image sceniczny z pewnością zapada w pamięci, gra szeroko pojęty metal z elementami innych gatunków i stale poszukuje nowych, zaskakujących brzmień.

Koncert finałowy ?Otwartych Wtorków z NuPlays? transmitowany był na żywo w internecie na NuPlays TV.

Konkurs ?Otwarte Wtorki z NuPlays? cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zespołów, dlatego też niebawem rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej, trzeciej już edycji.

A to już wiesz?  Nowy rzecznik MultiBanku

 

Czym są ?Otwarte Wtorki z NuPlays??

?Otwarte Wtorki z NuPlays? to konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.  

Partnerzy medialni II edycji konkursu: DlaStudenta.pl, Netfan.pl, Muzyka.pl, Radioaktywne.pl, Radio Bemowo, Radio Roxy FM, Rock Axxess i TerazRock.pl.

 

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

Więcej informacji o NuPlays na: http://media.nuplays.pl/

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy