Za miliony rozmienia się na drobne ? Robert De Niro w FILMIE

Mało zabawne kino familijne i sztampowe kino sensacyjne, mina zdziwaczałego tatuśka i zawziętego brutala, worek pieniędzy i jeszcze jeden do kolekcji. Tak swoją karierę podsumowuje Robert De Niro, aktor, który już za życia stał się legendą kina. Czy wściekły byk stał się łowcą jeleni? – o tym w najnowszym FILMIE.

W październikowym numerze także: „Rzeź”, „Wstyd” i kryzys słów we współczesnym kinie, czyli relacja z Festiwalu Filmowego w Wenecji, papież francuskiego kina, Michel Piccoli, opowiada o tym, co wspólnego mają aktor i ksiądz, a Wim Wenders wyjawia, co skłoniło go do nakręcenia „Piny” – hołdu złożonego wybitnej choreografce. Ponadto dinozaury, zagadki kryminalne i duch zmarłej żony – czyli FILM sprawdza, co na długie jesienne wieczory przygotowali twórcy seriali.

W swojej karierze grał młodego Vito Corleone, nieustępliwego pięściarza Jake’a La Mottę czy fanatycznego kibica Baseballa. Nazywano go kameleonem – mistrzem wcielania się w poszczególne rolę. Za życia stał się aktorską legendą i kolekcjonerem największych filmowych nagród. Dziś Robert De Niro coraz częściej przybiera maskę złośliwego teścia lub żądnego krwi mściciela. Po filmach z jego udziałem można się spodziewać niewiele – głównie prostej, lekkostrawnej rozrywki. Czy jeden z najwybitniejszych aktorów amerykańskich wybrał skok na kasę? Odpowiedź na to pytanie w październikowym FILMIE.

Taki aktor nie trafia się często. Grał u Bunuela, Godarda, Malle’a czy Renoira. Przyjaźnił się z Sartrem i Simone de Beauvoir. Przez większość kariery wcielał się w rolę opryszków, łajdaków i brutali. Do czasu, bowiem pewnego dnia został papieżem. Michel Piccoli, przy okazji premiery filmu „Habemus Papam”, opowiada o trudach odgrywania roli kościelnego namiestnika i byciu papieżem francuskiego kina.

Swoje przedstawienia przeplatała motywami smutku i radości, krótkimi etiudami na temat relacji damsko-męskich zainspirowała Almodovara do nakręcenia „Porozmawiaj z nią”. Uważana była za twórczynię jednego z najlepszych na świecie teatrów tańca. W najnowszym FILMIE - o hołdzie złożonym bez zbędnych słów, czyli opowieść Wima Wendersa o Pinie Bausch.

Wieczory coraz dłuższe i zimniejsze, jesień straszy za oknem, a w telewizji… Dinozaury, duchy, Sherlock Holmes, króliczki Playboya, psychoterapeuci, stewardesy, pacjenci, sportowcy, złamane serca i wielkie przygody! W najnowszym FILMIE wszystko o październikowych premierach serialowych

Do części nakładu najnowszego wydania magazynu FILM dołączona jest płyta DVD. Tym razem do wyboru – film „Stan Rzeczy” Wima Wendersa  lub „RKO 281” z Johnem Malkovich’em i Melanie Griffith w roli głównej. Cena magazynu z płytą wynosi 9,99 zł, bez plyty – 6,99.

*****

FILM to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Od 2007 r. wydawcą FILMU jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. Redaktorem naczelnym magazynu FILM jest Jacek Rakowiecki.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top