Z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku do Nowego Jorku. Finał 12. edycji konkursu ?Artystyczna Podróż Hestii?

Przed Krzysztofem Nowickim, studentem V roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Nowy Jork właśnie stanął otworem. Miesięczny pobyt w metropolii sztuki nowoczesnej jest nagrodą główną w tegorocznym konkursie ?Artystyczna Podróż Hestii?

Artysta został nagrodzony za pracę malarską pt. ?Portret Matki?, wykonaną akrylem na płótnie. Jury doceniło artystę za jego indywidualizm oraz dojrzałość twórczą. Zwróciło także uwagę na bardzo szybko zmieniające się trendy we współczesnej sztuce dlatego konsekwentnie zachęca młodych artystów do pogłębiania poszukiwań nowych rozwiązań zarówno formalnych, jak i artystycznych. Nowicki był już wielokrotnie wyróżniany, m.in. w tym roku został nominowany do Nagrody Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu ?Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie?. W 2011 r. brał także udział w międzynarodowym plenerze artystycznym ?European Forum of History & Arts?, a w latach 2009-2010 przebywał w Istambule na stypendium ?Erasmus?. Dzięki współpracy Grupy Ergo Hestia z hiszpańskim partnerem ubezpieczeniowym DKV Seguros nagrodę specjalną (wyjazd do Walencji) przyznano Agnieszce Kobyłeckiejza rzeźbę wykonaną z brązu i ziemi pod tytułem ?Siewka?. Jury nie zdecydowało się przyznać drugiej i trzeciej nagrody. Obydwie nagrody pozwolą utalentowanym polskim artystom zapoznać się ze światową sztuką, otworzyć umysł na nowe inspiracje oraz skonfrontować swoją wrażliwość i postrzeganie świata z innymi twórcami młodego pokolenia.
  • W konkursie wzięło udział ponad stu artystów. Znalezienie się w finałowej dwudziestce już było dużym wyróżnieniem, gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom. Jednocześnie namawiamy do tego, aby nie spoczywać na laurach, szczególnie na tym etapie rozwoju twórczego. Wierzymy, że artystyczne poszukiwania młodych twórców w kolejnych odsłonach Artystycznej Podróży Hestii będą coraz skuteczniejsze ? powiedziała Magdalena Kąkolewska koordynatorka konkursu podsumowując XII finał Artystycznej Podróży Hestii.
?Artystyczna Podróż Hestii? to konkurs powołany w 2002 roku z inicjatywy Piotra Śliwickiego, prezesa Grupy Ergo Hestia. Celem inicjatywy jest wyłonienie utalentowanych oraz obiecujących osobowości polskich akademii sztuk pięknych. Konkurs daje im możliwość pokazania się w polskim oraz międzynarodowym środowisku artystycznym, a także jest silną inspiracją do dalszego rozwoju. W tegorocznej edycji konkursu w jury zasiedli: Piotr Śliwicki (Przewodniczący Jury), Josep Santacreu (Prezes DKV Seguros), Jarosław Fliciński (artysta malarz), Bogna Świątkowska (prezeska Fundacji Bęc Zmiana), Karen Gunderson (artysta malarz). Więcej informacji na www.artystycznapodrozhestii.pl.
Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top