WPROST: Alicja Tysiąc chce pieniędzy

Słynna niedoszła aborcjonistka, ma sposób na życie ? procesy. Wygrała 30 tys. zł od ?Gościa Niedzielnego?, od Tomasza Terlikowskiego żąda 130 tys. zł. W najnowszym numerze tygodnika WPROST ? jak zarobić na aborcji, której nie było, czyli Alicji Tysiąc sposób na życie.

Ponadto we WPROST: człowiek-demolka z Ursynowa, czyli kim jest Piotr Guział, kto zabił Papałę ? czy po 15 latach można odkryć prawdę, Kamil Durczok, czyli przepis na prezentera idealnego oraz ?Klient nasz pan?, czyli rzecz o tym, co Polacy robią w sklepach z ciuchami.

Alicja Tysiąc ma 43 lata, jej córka Julka niedługo skończy 13. Kiedy Julka miała siedem lat, Alicja pojechała do Strasburga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oskarżać Rzeczpospolitą Polską, że ta nie pozwoliła jej legalnie usunąć ciąży, która naraziła ją na pogorszenie wzroku. Alicja wygrała. Dostała 25 tys. euro. Teraz ma nadzieję, że ktoś napisze o niej drastyczną książkę i zrobi film, a ona na tym zarobi. Liczy też na pomoc. Od polityków i zwykłych ludzi. Nikt jednak nie chce pomagać. Tysiąc wytacza zatem procesy i żąda odszkodowań za obraźliwe publikacje na swój temat. To jej sposób na życie. Inna praca niespecjalnie ją interesuje. Ostatnio odrzuciła propozycję pracy w biurze. Za ile? - Za ok. 4 tys. zł (?)  Ale chcieli zatrudnić mnie tylko na trzy miesiące i na początku płacić mniej, więc się nie zgodziłam, bo moim zdaniem chcieli moje nazwisko wykorzystać politycznie ? mówi Magdalenie Rigamonti. Tysiąc jest też radną. Ale dieta radnej jest w całości zabierana na poczet długu za czynsz. W ubiegłym roku pracowała w fundacji Feminoteka. Sama z tej pracy zrezygnowała. (?) Bo nie zgadzałam się z szefową. Nie chciałam pracować w miejscu, które mnie stresuje. (?) Nie mogę mieć pracy, do której przychodzę i jestem zestresowana.(?) Poza tym myślę, że moja pracodawczyni mnie nie lubiła ? twierdzi w rozmowie dla WPROST. Za to ma ustawiony filtr w Internecie i śledzi, co o niej piszą. Ludzie, którzy będą mnie obrażać, będą ponosić konsekwencje. Będę im wytaczać procesy ? zapowiada. ?Chcę więcej pieniędzy? ? w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

We WPROST także o człowieku, który już za chwilę może wywołać polityczne trzęsienie ziemi w całym kraju. Kim jest Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, który chce odwołać prezydent Warszawy? Jedni chcą w nim widzieć nową jakość w polityce, sprawnego gospodarza, którego nie krępują żadne partyjne układy. Inni twierdzą, że to jedynie efektywna polityczna wydmuszka, człowiek, któremu zależy tylko na rozgłosie. To jest polityk wiecowy. Taki, co lubi pójść do tłumu, naopowiadać, co jest źle, ale nie bardzo wie, jak to naprawić ? mówi szef warszawskich radnych SLD, który Guziała zna jeszcze z młodzieżówki tej partii. I dodaje: sława to jego cel numer jeden. Z czego finansuje przedreferendalną kampanię? Robimy to z własnej kieszeni. Mamy 50 radnych w Warszawie, do tego dochodzą członkowie i sympatycy. (?) 2 czy 3 tys. zł do wspólnego worka na kampanię to nie jest dla mnie problem. Dla kolegów też nie ? mówi w rozmowie z WPROST. O krążących po Warszawie plotkach, że kampanię finansowo mogli wesprzeć deweloperzy, którym miasto zablokowało projekty budowlane warte kilkadziesiąt milionów złotych, twierdzi, że to czarny PR. Czy Guział to polityczny ?Człowiek demolka??

WPROST wraca też do od tragicznej śmierci gen. Marka Papały. 25 czerwca minęło 15 lat od zabójstwa komendanta głównego policji. Czy po tylu latach znamy sprawcę lub sprawców? Według prokuratury mamy ich nawet wręcz nadmiar. W listopadzie 2009 r. warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa generała, oskarżając o podżeganie do zabójstwa Ryszarda B. i Andrzeja Z. ps. Słowik (głównym świadkiem był Igor Ł. ps. Patyk). W kwietniu 2012 r. łódzka prokuratura o zabójstwo szefa policji oskarżyła tegoż Patyka, a czterech jego kompanów o współudział. Mamy teraz dwie wykluczające się wersje śledcze. Jedyne, czego możemy być pewni, to ustalenia dotyczące ostatniego dnia życia gen. Papały. Wszystko, co się później wydarzyło, jest niewiadomą. Poza jednym ? komendant zginął od jednego strzału w głowę. Kto wreszcie rozliczy śledztwo w sprawie jego zabójstwa i dokona bilansu? Czy w wymiarze sprawiedliwości znajdzie się wreszcie ktoś odważny? A może pora umorzyć te śledztwa i przyznać się do totalnej porażki? O meandrach śledztwa ws. zabójstwa generała Papały pisze we WPROST redaktor naczelny Sylwester Latkowski.

We WPROST także o tym, co sprawia, że jednych prezenterów programów informacyjnych lubimy bardziej, a innych ? mniej. Od lat na czołowych miejscach rankingów i popularności, i wiarygodności prezenterów programów informacyjnych pojawia się nazwisko Kamila Durczoka. Szef ?Faktów? TVN został też ostatnio uznany przez czytelników magazynu ?Reader?s Digest? za najbardziej cenionego dziennikarza telewizyjnego. Durczok ma wszystkie parametry prezentera idealnego. Czyli jest dostatecznie przystojny, ?przezroczysty?  i nie epatuje strojem. Na pierwsze miejsce wysuwają się więc informacje, które czyta, a nie on sam. Jak powinien wyglądać i jaki kolor krawata nosi idealny prezenter wiadomości ? o tym najnowszym wydaniu tygodnika WPRST.

W nowym WPROST również Polak na zakupach. Jeszcze kilka lat temu pół Europy żartowało, że Polaka można poznać z odległości 100 metrów, bo jest niemodny, obciachowy i nie umie się zachować. Pod względem mody dogoniliśmy Europę. W kwestiach zachowania ciągle zostało nam sporo do nadrobienia. Wiedzą o tym zwłaszcza ekspedienci ze sklepów odzieżowych. Wszystkie te sklepy, chociaż różne, mają jedną wspólną cechę ? niewychowanego, roszczeniowego klienta, który kupując japonki na wyprzedaży, zachowuje się, jakby płacił majątek za szpilki od Louboutina. I te same japonki próbuje po wakacjach oddać pod byle pretekstem, udając, że wcale nie są brudne ani zapiaszczone ? mówi ekspedientka jednej z popularnych odzieżowych sieciówek. Pierwsza fala zwrotów napływa po wakacjach. Druga po sezonie wesel. Trzecia - tuż po sylwestrze. Kupujący nie mają poczucia wstydu. Bez żenady przychodzą oddawać wszystko, poczynając od spodni, sukienek i butów, przez podkoszulki, po używane majtki. ?Klient nasz pan? ? w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

W pierwszym lipcowym wydaniu tygodnika WPROST znalazł się także dodatek ?WPROST na wakacje?, a w nim m.in. festiwalowa mapa Polski, Poznań na lato, jak jeździć tanio i bezpiecznie, jak podróżować z dzieckiem. 

Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 1 lipca 2013 r. E-wydanie tygodnika jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl).

 

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Sylwester Latkowski. Tygodnik WPROSTjest najczęściej cytowanym tygodnikiem w Polsce.

Przydatne linki:

WPROST na Youtube - http://tnij.org/wprost_tv

WPROST na Facebooku - http://tnij.org/wprost_fb

Czytaj WPROST na FB - http://tnij.org/wprost_na_fb

WPROST na Twitterze - http://tnij.org/wprosttweet

Popularne skróty Twittera - http://tagdef.com/tt

WPROST w Apple Store - http://tnij.org/wprost_w_itunes

WPROST w Google Play - http://tnij.org/wprost_w_googleplay

Naczelny WPROST na Twitterze - http://tnij.org/ublt

Naczelny WPROST na Facebooku - http://tnij.org/ublu

Blogi WPROST - http://www.wprost.pl/blogi/

WPROST - http://www.wprost.pl  

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top