Najstarszy, najbardziej rzetelny polski ranking. ?Lista 100 najbogatszych Polaków? ? w poniedziałek we WPROST

Ile przez ostatni rok zarobili najbogatsi? A może stracili? Co można dzisiaj kupić, za pieniądze, które mają? Czy w czołówce zestawienia doszło do zmian? Na liście nowe nazwiska, w czołówce ? zacięta rywalizacja i zmiany. Kto awansował, kto wypadł z listy, kto dołączył do prestiżowego grona najbogatszych Polaków, czy afera taśmowa wpłynie na listę? W poniedziałek tygodnik WPROST po raz 25. opublikuje ?Listę 100 najbogatszych Polaków.

Na razie wiadomo, że na listę po 5 latach powracają bohaterowie dawnej afery Orlenu - Grzegorz Jankilewicz i Sławomir Smołokowski. I to od razu ? do pierwszej dziesiątki. Majątek każdego z nich jest wyceniany n 4,5 mld zł. Do pierwszej dziesiątki załapał się też Antoni Ptak, kontrowersyjny biznesmen spod Łodzi. Największe centrum handlowe w Polsce prowadzi przez... Skype'a. Na stałe osiadł w Brazylii i stamtąd kieruje biznesami wycenianymi na ponad 2,5 mld zł. Niedługo chce postawić gigantyczny kompleks handlowo-rozrywkowy o rekordowej powierzchni miliona metrów kwadratowych.

Niebywały skok zaliczył Dariusz Miłek. Zaczynał od sprzedaży taniej elektroniki na jednym z dolnośląskich bazarów. Dzisiaj prowadzi jedną z największych firm obuwniczych w Polsce. Zarobione pieniądze inwestuje w galerie handlowe. W ciągu roku jego majątek wzrósł o pół miliarda złotych!  

Na liście po raz drugi pojawi się także południowoamerykański biznesmen z trzema paszportami, w tym jednym polskim. German Efromovich prowadzi największe linie lotnicze w Południowej Ameryce. Hucznie zapowiada, że uratuje z opresji polski LOT.

WPROST publikuje swoją ?Listę 100 najbogatszych Polaków? już po raz dwudziesty piąty. To najstarsze tego typu zestawienie w polskich mediach. Grono najbogatszych z najbogatszych od lat pozostaje niezmienne ? listę otwiera dr Jan Kulczyk, na kolejnych miejscach plasują się Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow i Leszek Czarnecki. W ubiegłym roku do pierwszej piątki wdarł się właśnie German Efromovich ? z nowym polskim paszportem. Znalazł się na czwartym miejscu. Jak będzie w tym roku? 

Historyczne zestawienia ?Listy 100?? są dostępne na stronie http://100najbogatszych.wprost.pl.

A już za tydzień w e-tygodniku WPROST BIZNES - lista pretendentów, którzy w przyszłym roku mogą pojawić się na liście 100 najbogatszych Polaków.

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top