Najbogatsi dla nauki. Dotacje Fundacji Wprost na naukę przedmiotów ścisłych

Działanie, nawet na małą skalę, jest rozwiązaniem lepszym od bezczynności. Fundacja Tygodnika WPROST przyznała granty dla szkół i organizacji pozarządowych prowadzących edukację dla dzieci w wieku 8-13 lat w ramach programu ?Najbogatsi dla Nauki?. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację programów-projektów lekcji z przedmiotów ścisłych dla najmłodszych.

 Dofinansowanie w ramach programu otrzymają:

  1. Stowarzyszenie Klub Integracji Społecznej w  Makowie  Mazowieckim na projekt ?Mały - Wielki Kosmos?
  2. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu na projekt ?Jak Słońce maluje świat??
  3. Stowarzyszenie o Uśmiech Ucznia przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu na projket ?Woda nie jedno ma imię?.
  4. Stowarzyszenie Calos Cagathos z  Garwolina na projekt ?Tajemniczy świat żywiołów?
  5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej ze  Świnic Warckich na projekt ?Ile zjada zając??
  6. Szkoła Podstawowa w Sępopolu na projekt ?Człowiek i krople wody?
  7. Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi na projekt ?Zasada złotego podziału i ciąg Fibonacciego są powszechne w otaczającym nas świecie?
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki z  Rawy Mazowieckiej na projekt ?Wielkie życie w małej kropli wody?
  9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Zbrza ze Zbrzy na projekt ?Nasza kopalnia - nasze środowisko? 

Zwycięskie projekty powinny zostać zrealizowane w okresie od 1 września 2013 do 31 stycznia 2014. 

Program ?Najbogatsi dla Nauki? jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Fundację Tygodnika WPROST. Jego celem programu jest zmotywowanie nauczycieli do pracy z młodzieżą i sprawienie, aby lekcje matematyki, fizyki czy chemii były dla młodych ludzi interesujące, aby budziły w nich głód wiedzy. Granty przyznane przez Fundację mają umożliwić przeprowadzenia projektów badawczych w zakresie nauki przedmiotów ścisłych, tj. matematyki, fizyki z astronomią, chemii, biologii i nauki o środowisku skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Donatorami programu są ? na zasadzie dobrowolności - najbogatsi Polacy z ?Listy 100 najbogatszych Polaków? tygodnika WPROST. Merytoryczny nadzór nad realizacją programu sprawuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. 

Informacji na temat możliwości dołączenia do grona donatorów kolejnej edycji programu udziela Katarzyna Przybyłowska (e-mail: [email protected] ).  

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top