Nadchodzi rewolucja ? Tymon Tymański w najnowszej MACHINIE

Teaser

Na przyszły rok szykuje rewolucję obyczajową. Strzeż się, Kubo Wojewódzki! Na łamach najnowszej MACHINYTymon Tymański. Zdradza jak, znieważył godło i dlaczego skandale to jego specjalność.

Ponadto w najnowszej MACHINIE: pożegnanie z atomową divą, Lenny Valentino rusza w trasę, gwiazdy w maskach oraz Nowy Jork Tomasza Stańki.

Po Kolorowej Niepodległej blogerka z portalu Salon24 złożyła w prokuraturze doniesienie, że znieważył polskie godło. Zacząłem set od piosenki „D.O.B.”, którą napisałem 9 lat temu dla Wojtka Smarzowskiego i jego „Wesela”. Pani, która złożyła doniesienie, nie słyszała koncertu. Tylko przeczytała o „D.O.B.” w notce na moim blogu – wyjaśnia na łamach MACHINY Tymon Tymański. Przyznaje jednak, że zdarzyło mu się kiedyś godło znieważyć. Opowiada też o konflikcie z Kubą Wojewódzkim i dlaczego wkurza go, że mainstream i popkultura zajmują za dużo miejsca w mediach.

Byłą bodaj jedyną prawdziwą polską divą. Mówiono, że miała „głos ery atomowej”. Przez ostatnie lata jej życie zamieniało się w nieoglądany horror, a ona sama, coraz bardziej oderwana od rzeczywistości, wyśpiewywała modlitwy na rydzykowych zjazdach. A przecież nie musiało tak być. W MACHINIE – sześć najbardziej popisowych numerów Violetty Villas.

Na łamach e-Machiny również zespół, który karierę kończył już kilka razy. Nigdy im się to nie udało. Dziesięć lat od debiutu Rojek, Waluś plus Ścianka ruszają w ostatnią trasę koncertową. A co się przez ten czas działo z muzykami Lenny Valentino? O tym w najnowszej MACHINIE.Skoro nowa MACHINA, to w niej na pewno mamy ranking. Tym razem, przy okazji koncertu zamaskowanego lidera Death in June w Warszawie (już w czwartek) redaktorzy MACHINY zaglądają pod maski innych artystów i wybierają najlepszy kostium sceniczny. Kto się wstydzi swojej muzyki, a kto po prostu chce być cool – na elektronicznych łamach najnowszej MACHINY.

W MACHINIE także… New York, New York! Tomasz Stańko kilka lat temu spełnił swoje marzenie – zamieszkał w mieście Davisa, Coltrane’a i Colemana. Dokąd wychodzi wieczorami na koncerty? Gdzie sam występuje? Nowy Jork Tomasza Stańki – przewodnik w najnowszej MACHINIE.

MACHINA to muzyczny magazyn popkulturalny. Od czerwca 2011 r. MACHINA ukazuje się jako e-tygodnik. Można go pobrać, rejestrując się na www.machina.pl.

Machina.pl to nowy serwis internetowy magazynu MACHINA. To społecznościowy serwis muzyczny z szeroką bazą informacji o artystach, ich biografiach i dyskografiach, z bogatym kalendarium wydarzeń muzycznych, rankingami oraz działem recenzji tworzonych zarówno przez redaktorów serwisu, jak i przez internautów. Wszystko to uzupełnione o muzykę – prawie 700 000 utworów muzycznych, które można odsłuchać do tego teksty utworów i prawie 60  tys. płyt, które można zakupić.

Od 2006 r. wydawcą MACHINY i serwisu www.machina.pl jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top