Kto zostanie Człowiekiem Roku 2011 tygodnika WPROST? Zgłoś kandydata na Facebooku

Teaser

Bezimienny protestujący został przed tygodniem Człowiekiem Roku 2011 magazynu "Time". Do kogo trafi tytuł Człowieka Roku 2011 tygodnika WPROST? O tym przekonamy się w pierwszych tygodniach roku 2012.

Tymczasem swoje typy i kandydatury można zgłaszać na profilu tygodnika WPROST na Facebooku oraz mailem.   

Człowiek, który w minionym roku wywarł największy wpływ na rzeczywistość – tak brzmi definicja CZŁOWIEKA ROKU, zarówno według „Time’a”, jak i według WPROST. WPROST wyróżnia tytułem osoby, które mają największy wpływ na życie społeczne, polityczne i gospodarcze w Polsce, bohaterów naszej zbiorowej wyobraźni, ludzi, którzy zmieniają naszą rzeczywistość. To nagroda nie tylko za coś, co dana osoba zrobiła, ale też za pewną postawę, za reprezentowanie najprostszych wartości, które zasługują na to, aby były promowane – mówił podczas wręczenia nagrody Człowiek Roku 2010 redaktor naczelny Tomasz Lis.

Przyznająca swój tytuł od 1929 r. redakcja tygodnika „Time” zdecydowała, że w tym roku największy wpływ na rzeczywistość mieli protestujący, „od Arabskiej Wiosny, przez Ateny, ruch Okupuj Wall Street, po Moskwę". To nie pierwszy raz, kiedy tytuł otrzymała nie jedna konkretna osoba, ale grupa osób. W 2006 r. „Time” nagrodził społeczność internetową, wcześniej wyróżniał m.in. amerykańskich żołnierzy, amerykańskie kobiety czy naukowców.

Tygodnik WPROST przyznaje tytuł CZŁOWIEKA ROKU od 1991 r. To jedno z najstarszych polskich wyróżnień tego typu. Laureatami tytułu są wyłącznie konkretne osoby. Zdarzało się natomiast, że wyróżnienie trafiało do więcej niż jednej osoby w tym samym roku. Tak było m.in. w 2010, kiedy WPROST nagrodziło tytułem CZŁOWIEKA ROKU Henrykę Krzywonos-Strycharską oraz Justynę Kowalczyk. W 2002 r. nagroda trafiła do Leszka Millera i Günthera Verheugena. Są również osoby, które LUDŹMI ROKU WPROST były dwukrotnie - Jerzy Buzek (1998 i 2009) oraz Leszek Miller (2001 i 2002). W gronie wyróżnionych tytułem CZŁOWIEKA ROKU WPROST znaleźli się do tej pory również m.in.: Leszek Balcerowicz (1991), Hanna Suchocka (1992), Aleksander Kwaśniewski (1993), Lech Wałęsa (1995), Wisława Szymborska (1996), Jarosław Kaczyński (2005), Zbigniew Ziobro (2006), Leo Beenhakker (2007) oraz Donald Tusk (2008).

Podobnie jak w ubiegłym roku, także w tym redakcja zaprasza do zgłaszania kandydatów również czytelników oraz internautów. Kandydatury można zgłaszać na profilu WPROST na Facebooku w zakładce Wydarzenia. Nominacje czytelników przyjmowane są do 15 stycznia. Do każdej kandydatury należy napisać jednozdaniowe uzasadnienie – dlaczego właśnie ta osoba zasługuje na tytuł Człowieka  Roku 2011. Zgłoszenia można również przesyłać mailowo na adres: [email protected].  

Decyzja, do kogo trafi tytuł Człowieka Roku 2011 WPROST zapadnie już niebawem, a laureat odbierze pamiątkową statuetkę na specjalnej gali.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top