Instytut GfK opracuje wskaźnik Total Video Currency dla rynku szwedzkiego

Norymberga, Warszawa, 13 maja 2015 r. ? Szwedzka narodowa organizacja MMS ? Mediamätning i Skandinavien, wybrała instytut GfK do integracji wieloźródłowych danych oglądalności telewizji tradycyjnej i internetowej i połączenia ich w jeden wskaźnik Total Video Currency.

Organizacja MMS, reprezentująca wszystkich wiodących nadawców i agencje reklamowe w Szwecji, zleciło instytutowi GfK zintegrowanie różnych wyników pomiarów oglądalności, którymi dysponuje, w jeden wskaźnik Total Video Currency. Będzie to pierwszy tak uniwersalny wskaźnik na rynku szwedzkim, obejmujący w całości tamtejszy nowoczesny rynek telewizyjny ? zarówno tradycyjną widownię telewizyjną (z uwzględnieniem tych widzów, którzy korzystają z funkcji time-shift tv), jak i osoby oglądające treści w formie wideo na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych.
Instytut GfK będzie pełnił rolę konsultanta metodologicznego w zakresie analityki danych oraz stworzy standardy służące do codziennego pomiaru i szacowania wskaźnika Total Video Currency. Główne zadania związane z tym podejściem to harmonizacja danych z różnych źródeł oraz algorytmizacja procesów integracji danych. Po zakończeniu etapu łączenia istniejących danych w jeden wskaźnik, MMS będzie samodzielnie generować i raportować dane.

Magnus Anshelm, Dyrektor Generalny MMS, wyjaśnia: ?Wyzwaniem dla nas była sytuacja, iż dysponując odpowiednimi źródłami strumieni danych, umożliwiającymi pomiary wszystkich możliwych audytoriów, poprzez fakt, że pochodziły z wielu różnych źródeł i firm, nie mogliśmy uczynić z nich wiarygodnego i spójnego standardu raportowania na temat widowni tv. Połączenie ich w jednorodną bazę danych było oczywistym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, że zlecenie jednemu dostawcy rozpoczęcia generowania danych z różnych pomiarów poczynając od zera nie byłoby koncepcją efektywną kosztowo. Zaangażowaliśmy GfK do opracowania procedur, które precyzyjnie połączą istniejące dane w jeden wskaźnik Total Video Currency, który będzie naszym ostatecznym produktem?.

Stefan Raum, Global Head Audience Measurement and Insights w GfK, dodaje: ?Rynki wymagają rzetelnych, ale jednocześnie uniwersalnych wskaźników i standardów badawczych. Z satysfakcją odbieramy fakt, iż MMS wybrało właśnie instytut GfK na konsultanta w procesie tworzenia nowego wskaźnika Total Video Currency dla szwedzkiego rynku telewizyjnego. Zintegrowana analityka danych pochodzących ze wszystkich istotnych źródeł stanowi klucz do dynamicznego rozwoju rynków treści wideo na całym świecie?.

MMS
MMS zajmuje się pomiarami w zakresie produkcji filmowych w Szwecji. Począwszy od roku 1993 prowadzi rzetelne pomiary i analizy statystyczne oglądalności telewizyjnej. W roku 2011 rozszerzyło działalność o pomiary oglądalności telewizji w internecie we współpracy z wiodącymi podmiotami na rynku WebTV. MMS monitoruje także trendy rynkowe, opracowuje nowe metody pomiaru w branży filmowej, publikuje raporty i wyniki badań. Klientami firmy są głównie kanały telewizyjne, domy mediowe, reklamodawcy.


dostarczył infoWire.pl
Źródło GfK Polonia. Dostarczył
Authors
Top